Nachádzate sa tu

Pečivárne Lipt. Hrádok

Novinky

ZLOŽENIE:pšeničná múka, cukor, rastlinný tuk (palmový, shea), kakaový prášok odtučnený 7,2%, čokoláda 3,5% (cukor, kakaová hmota, kakaové maslo, mliečny tuk, emulgátory /lecitíny...
Kyselina listová - vitamín B9.Funkcia:Kyselina listová ( starší názov vitamín B9) je vo vode rozpustný vitamín, citlivý na teplo a svetlo. Je nezastupiteľná pri tvorbe červených...
Celiakia alebo gluténsenzitívna enteropátia (hrozivo znejúci názov však?) je definovaná ako ochorenie sprostredkované protilátkami s následným poškodením sliznice tenkého čreva...

Pečivárne Liptovský Hrádok

História spoločnosti Pečivárne Lipt. Hrádok siaha až do roku 1939, kedy bola založená spoločnosť s názvom TATRANKA. Vyrábali sa tu oblátky, sušienky, vanilínový a škoricový cukor. Tradičná výroba od počiatku existencie spoločnosti Pečivárne Lipt. Hrádok s.r.o. dostala nové rozmery. Rozsiahle investície do výroby sušienok, oblátok a čokoládových poliev umožnili zásobovať trh novými kvalitnými produktami. Receptúry a výrobné postupy našich produktov vychádzajú z tradičných receptúr.

 

V súčasnosti firma produkuje širokú paletu sladkých sušienok a oblátok v tradičných receptúrach a kvalite v produktovej rade Nature line a Tatry line, Proteine Line, Canabis Line.

Významné miesto vo výrobnom programe spoločnosti zaujali DIA výrobky (DIA sušienky, DIA oblátky, diabeticko – celiatické produkty, DIA celozrnné produkty). Spoločnosť sa dlhodobo zaoberá výrobou celozrnných výrobkov obohacovaných kyselinou listovou, rôznymi druhmi semienok (ľan, slnečnica, sezam, chia, konopné), sušenými plodmi (datle, slivky, čučoriedky, brusnice, arónia, čierna ríbezľa, zázvor). Tradičné okrúhle piškóty vyrábame ako celozrnné, ovsené, špaldové, bez cukru, bezlepkové.

 

Intenzívne sa zaoberáme výrobou a vývojom produktov, ktoré sú určené pre ľudí trpiacich celiakiou. Tieto výrobky sú vyrobené zo surovín neobsahujúcich lepok. V sortimente sú sušienky a oblátky označené logom CELIHOPE. Vyrobené sú prevažne z pohánkovej múky, amarantovej múky a kukuričnej múky.

 

Pod produktovou líniou NATURE LINE vyrábame radu celozrnných výrobkov vhodných aj pre diabetikov a celiatikov. Výrobky obsahujú rôzne bylinky (ostropestrec mariánsky, kvet bazy čiernej, plod bazy čiernej, zázvor, atď.), ovocie (brusnice, datle, slivky, čierne ríbezle, čučoriedky), celozrnnú a špaldovú múku. Ďalej používame rôzne semienka (chia, ľan, sezam, konopné, slnečnica, atď.)

 

S ohľadom na narastajúci výskyt intolerancie laktózy tak u dospelých ako aj detí vyrábame viaceré výrobky sladkého, diabetického, celiatického a celozrnného sortimentu bez laktózy ako aj bez vajec. Pre dosiahnutie vysokej kvality produktov je zavedený kontrolný systém HACCP, sme držiteľmi certifikátu “International Food Standard” (IFS). V súčasnosti vyvážame naše produkty do štátov ako je Jemen, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Česko.  

 

V roku 2014 uvádzame na trh sériu výrobkov na báze konopných proteínov a konope. Súbežne s nimi budú uvedené aj výrobky obsahujúce zvýšené množstvo proteínov pri zníženom obsahu tuku, cukru a sacharidov. Tieto výrobky budú uvedené pod značkou Canabis Line a Protein Line.